Osnovna škola Trpanj

« Srpanj 2017 »

Kalendar rada 2016./2017.

Kutak za roditelje

U kojem gradu želiš upisati srednju školu?

LiDraNo 2017

Plan i program

Zakoni i pravilnici

Vremenik pismenih ispita

Trpanj

Vrijeme dodatak
YoWindow.com yr.no
Ispis statistike od 21. 12. 2011.

Međunarodni dan djece
Autor: Klaudija Franković, 28. 11. 2016.

2o. studenog se u cijelom svijetu obilježava kao Međunarodni dan djeteta. U OŠ Trpanj učenici nižih razreda zajedno sa svojim učiteljicama Ivanom Vitaljić , Anom Šundricom, te pedagoginjom Radojkom Berak cijeli su prošli tjedan održali niz radionica i zabavnih aktivnosti kako bi taj dan što ljepše obilježili.

U fokusu su nam bila Razvojna prava djece. To su primjerice: pravo na obrazovanje, pravo na igru, pravo na slobodno vrijeme, pravo na kulturne aktivnosti, pravo na informiranje, pravo na slobodu misli i izražavanja (vjere).

Učenici 1. i 3. razreda su sudjelovali u radionici Moji tragovi. Cilj radionice je bio razvijanje svijesti o sebi.  Svoje misli su zatim prenijeli na papir. Misli su upisivali u ocrtane tragove svojih dlanova. Kad budu stariji, eto im još jednog podsjetnika kako brzo rastu.

Učenici 2. i 4. razreda održali su radionicu Kakav mora biti prijatelj. Prijateljstvo su vježbali izrađujući zajedno likove dječaka (prijatelja) i djevojčice (prijateljice). Na sliku su dodali sve osobine koje bi htjeli vidjeti u svome prijatelju.

Sutradan su u učionici imali čajanku na kojoj su se zabavljali i razgovarali. Takvo zajedničko druženje je bilo upriličeno po prvi put. Djeca su bila oduševljena i iskazala su želju da ih i ubuduće organiziramo. Upravo tamo se rodila ideja o stvaranju zajedničke priče.

Učenici su priču Trnoružica transformirali na način da smo dobili potpuno novu priču. Učenici su kroz stvaranje pokazali kreativnost i vježbali stvaralačko prepričavanje. Ono najposebnije u svemu je da je svatko izrekao svoju rečenicu i tako smo zajednički istkali tapiseriju od riječi. Priču koja je nastala koristit ćemo još na satovima Likovne kulture i Hrvatskog jezika.

Slijedeće godine ćemo također obilježiti ovaj važan dan i nadamo se, malo pomalo, uspostaviti lijepu tradiciju.